Paykasa Kart Nedir ?

Paykasa Kart Nedir ?

Gelişen teknolojik çağımızın getirdiği ayrıcalıklardan biri de şüphesiz internettir ve günümüzün en hızlı ilerleyen sektörlerindendir. Değişen teknolojik çağla birlikte, kolaylıkları takip eden insanlar, buna ayak uydurup bu şekilde yaşamlarını sürdürmektedir. Özellikle internetten alışveriş yapmak gibi kolay ve basit çözümler üretirler. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde ki en büyük avantaj, ürünlerin sınırlı sayıda olmaması, istenilen boyutta ve sayıda olmasıdır. Ayrıca bununla kalmayıp istenilen adrese kolaylıkla teslim edilebilmesi ve istenilen ürünü arama derdinin olmamasıdır. Bunun yanında ödeme işlemlerinin kolaylığı da paykasa kartla mümkündür.

Paykasa Kart

Ödeme işlemleri için paykasa kart kullanımı mümkündür. Tek sefer kullanılabilen bu kart, kullanıldıktan sonra kendini imha eder ve bu da güvenli bir işlemdir. 16 haneli PİN kodu bulunan bu kartın PİN kodu gerekli bölümlere girilerek yapılan alışveriş için karttan ödeme çekilir. Güvenli olmasının bir nedeni kredi kartı kullanılmadığı için bilgileri verme zorunluluğu ortadan kalkar. Bu sistem herkes tarafından kullanılabilir. Kimlik bilgileri gibi özel bilgileri paylaşmayan kişiler özellikle bu kart sistemini tercih edebilirler. Ayrıca ek bir şifreye gerek olmadan, ödeme hanesine gerekli kodlar girilerek para aktarım işlemi gerçekleşmiş olur. Tek seferlik bir işlem olduğu için para üstü alma söz konusu değildir. Günümüzde Türkiye’de de kullanılmaktadır.

Paykasa kart kullanımı internet alışverişi için kolaylık sağlayan bir ön ödeme sistemi olup, hem hızlı hem de güvenilir bir yöntemdir ve kullanımı başlamıştır.

6 Comments
 • Hayri Anıl
  Mayıs 20, 2017 at 1:26 am

  Ön ödeme sistemi istiyorum

 • Bilgiç
  Mayıs 20, 2017 at 1:26 am

  nasıl alınır kredı kartı ıle alabılıemıyım

 • Müyesser
  Mayıs 20, 2017 at 1:26 am

  Ön ödemek için kart almak istiyorum

 • Cigerlioğlu
  Mayıs 20, 2017 at 1:26 am

  Paykasa almak istiyorum

 • Çelık
  Mayıs 20, 2017 at 1:26 am

  Kart alabilir miyim? hangi bankası

 • Erzurumlu
  Mayıs 20, 2017 at 1:26 am

  Kart almak istiyom

Post a Comment