Paykasa Kullanım Şartları

Paykasa kart kullanim kolayliklari Paykasa Kullanım Şartları

Paykasa kullanma Şartları

Paykasa Kullanım Şartları
Paykasat.com

Bu Sözleşme, üye ve Paykasat.com arasında ödeme sağlayıcı tarafından Paykasa hizmetinin sağlanması ve üye tarafından Paykasa hizmetinin kullanımı için gerekli ilişkileri düzenlemektedir. Üye, Paykasa online ödeme hizmeti için kayıt yaptırarak sözleşmenin şartlarına uymayı, yasal ve bağlayıcı olması için de bu şartları kabul etmektedir.

Sözleşmeye dahil olmak için üye, en az 18 yaşında olmalıdır ve ikamet ettiği ülkeden kayıt oluşturmalıdır. Paykasa hizmetinin kullanımı kayıt yapılan ülkenin kanun ve yönetmeliklerince ihlal edilmemelidir. Sözleşme onaylandığında üyenin bu şartlara uygunluğu kabul edilmiş olmaktadır.

Tanıtım

Bu sözleşme üyeler için bazı şartlar ve kurallar içermektedir. Kullanıcılar, mutlaka Paykasa üye hesabı oluşturmalı ve işlemleri üye hesabından yapmalıdır. Bu işlemi gerçekleştirmesinin ardından Paykasa kartı, online ödeme işlemlerini yapmak için kullanılabilir olmaktadır. Paykasat.com, üyelere kart ile ödeme yapmak için gerekli araçları sağlamaktadır.

Kayıt Olma

1.1 Paykasa kartı satın almak için öncelikle üyelik oluşturulması ve hesabın üye adına düzenlenmiş olması gerekmektedir.

1.2 Üye, Paykasat.com tarafından yazılı izin almadığı sürece sadece tek bir hesap açabilir. Paykasat.com bu durumu önlemek ve düzeltmek adına hesabın kapatılması da dahil olmak üzere tüm hakkı saklı tutmaktadır.

1.3 Üye, Paykasat.com sitesinde hesap oluşturmak için kişisel bilgilerini ödeme servisine iletmiş olmaktadır. Bu şekilde bilgilerinin gerçek ve eksiksiz olduğunu kabul eder. Oluşturulan üye hesap bilgilerinin doğruluğu ve güveliği de üyenin sorumluluğundadır.

1.4 Paykasat.com, üyelerden kimlik, ikametgah ve üçüncü taraf ödeme hizmetleri kullanmak için talep yetki hakkını saklı tutmaktadır.

1.5 Üye, kişisel bilgileri değiştiği takdirde bu bilgileri Paykasat.com hesabında da değiştireceğini taahhüt eder.

1.6 Paykasat.com, üyenin hesabını herhangi bir açıklama yapmadan reddetme hakkını saklı tutar.

1.7 Üye tarafından belirtilmiş olan bilgilerin yanlış, güncel olmayan veya eksik olduğu tespit edilirse, Paykasat.com kullanıcı hesabını kapatma ve sözleşmeyi sonlandırma hakkını saklı tutar.

Kullanıcı Bilgileri

2.1 Data Protection Act (1998) yasası gereğince Paykasat.com bu bilgilerin kontrol sağlayıcısı olacaktır.

2.2 Paykasat.com tarafından üyeye ilişkin veri tabanı üzerinde tutulan bilgiler, bu maddede belirtilen amaçlar için kullanılabilir. Sağlayıcının sahip olduğu kullanıcı bilgileri şimdi ya da gelecekte herhangi bir zamanda:
1.Kayıt ve Paykasa hizmetinin kullanımı;

2.Üçüncü taraflar; örneğin kullanıcı ile ilişkili kredi referans kurumları,

3.Paykasat.com hizmeti aracılığıyla kullanıcı tarafından, hizmet sunan, ödenen mal ve hizmetlerin genel nitelikteki adı dahil; yapılan ödemeler;

4.Üçüncü taraf ödeme hizmetlerini kullanmak ve yetki doğrulaması için kullanıcının kimliği, ikameti veya hesabına para transferi için herhangi bir bilgi içerir.

2.3 Paykasat.com kullanıcıyı korumak, analiz etmek ve kullanıcı ile ticari ilişkileri geliştirmek için üye hesap bilgilerini değerlendirebilir. Amaçları aşağıdaki gibidir:
1. Operasyon ve yönetim hizmetlerini düzenlemek;

2. Finansal risk değerlendirmesi, kara para aklama kontrolleri, düzenleyici raporlama ve dolandırıcılığı önleme;3.

3.Ürün ve hizmet geliştirici çalışmalar yapmak;

4.İş ve hizmeti daha iyi anlamak için yeni ürünler ve kullanıcı servisini geliştirmek.

2.4 Aşağıda belirtilen durumlar haricinde Paykasat.com tarafından üçüncü kişiler ile üyenin bilgileri paylaşılmayacaktır:
1. Kullanıcıdan izin alınırsa;
2. Yasaların gerektirdiği kanunen paylaşılması durumunda;
3. Paykasat.com’e hizmet sunan üçüncü taraf ve üyenin bilgisini gizli tutmayı kabul eden servislere;
4. Sözleşme ile bağlı olan Paykasat.com’a servis sağlayan üçüncü kişilere;
4. Kimlik doğrulama için, kara para aklama ve dolandırıcılık önleme ajanslarına.

Yetkili Erişim ve Doğru Kullanım

3.1 Paykasat.com’e erişim sağlamak için, üye kayıt yaptıktan sonra bir şifre belirlemelidir. Üye oluşturulan şifreyi Paykasat.com de dahil olmak üzere üçüncü şahıslarla paylaşmamayı taahhüt eder. Belirlenen şifre kolay ulaşılabilir olmamalıdır. Üye, Paykasat.com’e erişim bilgilerini üçüncü kişiler ile paylaşmak için Paykasat.com adresinden yazılı izin almalıdır.

3.2 Üye, kolay tahmin edilebilen bir şifre belirlemeyeceğini taahhüt etmektedir. Eğer kullanıcı bilgileri ve şifresi ile üye hesabına giriş yapılırsa Paykasat.com bu işlemin kullanıcı tarafından gerçekleştiğini kabul eder.

3.3 Üye, şifresinin üçüncü kişiler tarafından öğrenildiğini farketmesi durumunda Paykasat.com’a başvuracağını taahhüt eder.

3.4 Paykasat.com, hesap güvenliğinin tehlikede olduğunu, dolandırıcılık veya başka bir yasa dışı faaliyet için kullanılmış olabileceğini düşünürse herhangi bir bilgilendirme ve açıklama yapmadan kullanıcının erişimini askıya alabilir. Paykasat.com aşağıdaki durumlarda erişimi askıya alabilir;

1. Şüpheli giriş veya işlemler,
2. Şüpheli çoklu hesap kayıtları,
3. Oturum açmada bir çok kez hata alınması,
4. Geri iade işlemleri sürecinde. (İşlem yapılan karta ödeme iadesi yapmak için kullanılır)

3.5 Üye, Paykasat.com hesabını kendisi için oluşturduğunu bilir ve kabul eder. Üye, Paykasat.com hesabının üçüncü kişilere hizmet sunan veya sağlayan ya da başka bir üye için kullanılan servislere erişim sağlayan imkanlara hiçbir şekilde izin vermemelidir.

Paykasa Hesap Ücretleri, Faiz ve Bonuslar

4.1 Paykasat.com yönetim ücreti alma hakkına sahip olmaktadır. Ayrıca bu tür ücretlerden kendi takdirine bağlı olarak feragat etme hakkını saklı tutmaktadır. Yönetim ücreti alınmadan önce üye tarih ve miktar konusunda bilgilendirilecektir. Bilgilendirmeden sonra 30 gün içerisinde üye hesabını kapatabilir. Üye hesabını kapatmadıysa tarafından bu ücretlerin alınacağını kabul etmektedir ve üye yönetim ücretlerinin geçerli olduğuna onay vermektedir.

4.2 Üye, başka bir tarafla bir işlem anlaşmazlığı durumunda, Paykasat.com’un verdiği talimatlara uygun işlem yapıldığını teyit etmek zorundadır.

4.3 Bazı üyeler kampanya programlarına katılabilirler. Kampanya programları kendi koşulları, miktarları ve ihraç kurallarını uygularlar. Yararlanılan kampanyalar başka bir üyeye devredilemez ve iade edilemez. Her üye kampanyadan sadece bir kez yararlanabilir.
Paykasat.com Kart Satın Alma

5.1 Paykasat.com, üyeye Paykasa kartı satın almak için bir veya daha fazla araçlar sağlayacaktır. Her zaman için Paykasat.com para yüklemenin yöntemlerini değiştirebilir. Bu gibi durumlarda ödeme yöntemi değiştirmeden en az 10 gün önce yazılı olarak bilgilendirecektir.

5.2 Üye, ödeme yaptıktan hemen sonra kartı alamaz. Bankanın ya da finansal kuruluşun bu ödemeyi onaylaması gerekmektedir.

5.3 Paykasat.com, Paykasa satın almak için gerekli para yükleyebilme yetkisini üçüncü şirketler ile anlaşma yapılmasını kabul eder ve ödeme sağlayıcısını yetkilendirir. Ayrıca üyeler Paykasa kart satın alırken bu şirketlerin uygulayacağı ücret veya kur farkları için Paykasat.com’a yetkilendirir.

5.4 Paykasat.com; kayıt reddetme, para aktarma yöntemini kabul etmemenin hakkını saklı tutar.

5.5 Paykasat.com, üye için bir gün veya başka bir zaman dilimi belirleyerek satın alabileceği tutarı kısıtlama hakkını saklı tutar.
Paykasa Kartlar

6.1 Paykasat.com, her üyeye Paykasa kart satın almak için araçları sunacaktır. Her Paykasa kart, Paykasa United Kingdom tarafından üretilmiştir.

6.2 Üye, satın aldığı Paykasa kartlarını sadece ödeme yöntemi olarak Paykasa kabul eden sitelerde kullanabileceğini kabul eder ve onaylar. Bu ödemeler hiçbir şekilde Paykasa tarafında kredi olarak kabul edilmemektedir.

6.3 Üyeler, Paykasat.com tarafından belirlenen limitlerdeki kartları istedikleri zaman satın alabilirler. Paykasat.com, üyelere Paykasa kart satın almadan önce ilgili masrafları açıklamak durumundadır. Paykasat.com, şartları kabul eden kullanıcıların istedikleri miktarda Paykasa kartlarını kullanabilir hale getirmelidir. Paykasa kart için yüklenen miktar ve masraflar üyeden alınacaktır. Paykasa kart talep eden üye bu ödemenin Paykasat.com tarafından tutulmasını ve bu sözleşmede düzenlendiği gibi Paykasa kartlar için geçerli koşullara bağlı olduğunu kabul eder.

6.4 Her Paykasa kartın son kullanma tarihi bulunmaktadır. Kullanıcı kartının son kullanma tarihi süresini doldurduğunda herhangi bir işlem yapmamalıdır ve kartını kullanmamalıdır.

6.5 Paykasa kartın son kullanma tarihin süresi doldurulduğunda, kartta bulunan para üyeye iade edilmeyecektir.

6.6 Paykasa kart ile işlem yaparken bazı ücretler oluşabilir. Paykasat.com açıkça bu masrafları gösterir ve kullanıcın izni alınır.

Paykasa Kart İade İşlemleri

7.1 Üye, Paykasa kartın iadesini talep edemez. Paykasa kartı, online ödeme yapmak için ve Paykasa ödeme seçeneği olan web sitelerinde kullanılabilir.

Hesap Kapama ve Askıya Alma

8.1 Paykasat.com güvenlik, onarım ve bakım çalışmalarından dolayı tüm erişimleri askıya alabilir. Paykasat.com, güvenlik veya makul kontroller dışında farklı nedenlerden dolayı erişimi askıya alırsa kullanıcıyı bilgilendirmek zorundadır.

8.2 Paykasat.com, şüphelendiği herhangi bir durumda sözleşmeyi feshetme ve Paykasat.com’a üye erişimini askıya alma hakkını saklı tutar.

8.3 Üye tarafından Paykasat.com’a erişim güvenlik sebebi ile şüpheli bulunursa askıya alınır. Üye hesabını tekrar aktif etmek için Paykasat.com ile iletişime geçerek kimlik onayı belgesini göndermelidir. Paykasat.com’un kontrolü sonrasında onay vermesi durumunda erişim aktif hale gelecektir.

8.4 Üye, Paykasat.com ile iletişime geçerek talimatlara uygun bir şekilde hesabı kapatabilir.

8.5 Üyenin önceden gerçekleştirdiği işlemler hesabın kapatılması durumunda iptal olmaz.

8.6 Üye,12 ay boyunca Paykasat.com hesabından hiçbir işlem gerçekleştirmedi ise Paykasat.com bu hesabı kullanım dışı sayar. Paykasat.com, üyeyi bilgilendirmeksizin Paykasat.com hesaplarını kapatma hakkını saklı tutar.

8.7 Paykasat.com, üyenin 90 gün boyunca hesabını hiç kullanmaması durumunda hesabı kapatabilir veya askıya alabilir. Üye hesabı tekrar aktif etmek isterse Paykasat.com Müşteri Servisi ile iletişime geçebilir. Paykasat.com, Madde 8.6’da belirtildiği gibi hesabın kullanım dışı olup olmadığını kontrol edecek ve makul durumda hesabı tekrar aktif edecektir.
İletişim

9.1 Paykasat.com, üye ile Sözleşme kapsamında iletişime geçebilir ;
1. Ön ödeme sonrasında,
2. Kayıtlı e-mail adresine e-mail göndererek,
3. Paykasat.com’a giriş sırasında bulunan notlar ile.

9.2 Paykasat.com üyenin kayıtlı e-mail adresine e-mail gönderebilir.

9.3 Üyenin e-mail adresinde herhangi bir değişiklik olursa Paykasat.com bu konuda bilgilendirilmelidir.

9.4 Üye, Paykasa kart hizmetine ilişkin bildirim ve bilgilerden haberdar olma amacıyla ayda en az 1 kez Paykasat.com hizmetine erişim sağlamayı taahhüt eder. Üye Paykasat.com tarafından gönderilen e-mailleri okumayı taahhüt eder.
Üyelik İçeriği

10.1 Üye, Paykasat.com tarafından desteklenen web sitelerine online ilan panoları, forumlar ve geri bildirim gibi alanlara, sınırlama olmadan içerik sunabilir. Üye, kullanıcı içeriği alanlarını kullandığı zaman Paykasat.com’un bu mesajları düzenleyebileceğini, geri alabileceğini ve istediği şekilde kullanabileceğini kabul eder.

10.2 Üyeler, görüntülenen içeriklerin, yasa dışı olmadığından, telif hakkı ihlali olmadığından, suç veya hakaret içermediğinden emin olmak zorundadır, bunların dışında herhangi bir içerik görüntülemekte hiç bir sınır yoktur.

10.3 Paykasat.com, kullanıcı içeriği alanları kontrol edebilir ve istediği herhangi bir içeriği kaldırma hakkını saklı tutar.
Ücretler

11.1 Üyeler görüntülenen içeriklerin, yasa dışı olmadığından, telif hakkı ihlali olmadığından, suç veya hakaret içermediğinden emin olmak zorundadır, bunların dışında herhangi bir içerik görüntülemekte hiç bir sınır yoktur.

11.2 Ücretlerde herhangi bir değişiklik olduğu zaman üyeler Paykasat.com tarafından bilgilendirilir.

11.3 Üye hesabını kullanmaya devam ederse belirlenen ücretleri kabul etmiş olur.
Uyumluluk, sorumluluk ve kimlik doğrulama

12.1 Üye, Paykasat.com’u kullanırken geçerli tüm yasa ve yönetmeliklere uymayı taahhüt eder.

12.2 Paykasat.com, üyenin ödemesinin yasa dışı veya düzenleyici olmadığından şüphelenirse, üyenin Paykasat.com hesabını bloke etme ya da engelleme ve ödemelerini reddetme hakkını saklı tutar.

12.3 Üye, sadece yasal amaçlar için Paykasat.com / Paykasa kartını kullanmak zorundadır. Güvenlik ihlali ya da herhangi bir fikri mülkiyet haklarını ihlal etmek ya da müstehcen, saldırgan materyal, iftira gibi durumlar için Paykasat.com’u kullanmayacaktır.

12.4 Paykasat.com’un bu Sözleşmeyi doğrudan ihlal etmesinden kaynaklanan zarar veya kayıplardan üye sorumlu olmaz. Ödeme Sağlayıcısının bu sebeplerden dolayı oluşacak zararları karşılama limiti 1000 Sterlin ile sınırlı olacaktır.

12.5 Paykasat.com beklenen tasarruf, kar kaybı, faaliyet aksaklıkları gibi herhangi bir hasar için sorumlu olmayacaktır.

12.6 Paykasat.com, kontrolü dışındaki üçüncü taraf hizmetlerinden (telefon, tarayıcı hizmetleri vb.) kaynaklanan zararlardan sorumlu olmayacaktır. Üye tarafından kullanılan cihazlar veya üye işlemleri üyenin sorumluluğundadır.

12.7 Paykasat.com bu Sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerini teknik sorunlardan dolayı yerine getirmemesi durumunda sorumlu olmayacaktır. Teknik sorunların oluşması sözleşmenin ihlalini teşkil etmeyecektir.

12.8 Paykasat.com hesap açılış işlemlerinde güvenlik prosedürleri dikkate alınarak kayıt işlemleri gerçekleştirilir. Üye Paykasat.com hesabında yapılan işlemleri reddetme hakkına sahip değildir. Üye hesabında bilgisi dahilinde olmayan bir güvenlik problemi olduğunu düşündüğü durumlarda Paykasat.com’a yazılı bildirimle bilgi vermelidir.

12.9 Üye tarafından bu anlaşmanın herhangi bir ihlali sonucu oluşan herhangi bir kayıp için Paykasat.com sorumluluk kabul etmez.

12.10 Paykasat.com ihmal, ağır kusur veya hile ile neden olan her türlü hak talebi için sorumlu tutulamaz. Özellikle Paykasat.com hiçbir şekilde ve hiçbir koşul altında, herhangi bir hasar veya kayıp, sınırlama olmaksızın, kabul ya da doğrudan, dolaylı, özel, arızi veya cezai zararlardan dolayı aşağıdaki neden veya neden olduğu iddia edilen durumlarda sorumlu olmayacaktır:
Üye tarafından yanlış miktarda yapılan veya yanlış bilgi verilen ve istenmeyen yönde yapılan ödemeler,
1. Web sitesinde oluşan hata veya ihmal olduğunda,
2. Web sitesinde sahte bilgiler ile üyelik açtığında,
3. Gecikmeler, kayıp, hatalar, herhangi bir telekomünikasyon arızadan kaynaklan ihmal veya başka herhangi bir veri 4. iletim sistemi ve bilgisayar sistemine ya da onun herhangi parçasının arızası
5. Hükümet veya başka otorite tarafından verilen kararlarar

12.11 Paykasat.com, üyenin yaptığı işlemlerde sınırlı yetkiye sahiptir. Üye yaptığı işlemlerin kalitesi, güvenliği ve yasallığını takip etmekle yükümlüdür. Paykasat.com, hiçbir şekilde üyenin aldığı mal veya servisten ve yaptığı işlemlerden kaynaklanan masraf, vergi vb. ücretlerden sorumlu değildir.

12.12 Kullanıcılar bu sözleşmenin ihlalinden kaynaklanan, Paykasat.com’a karşı üçüncü bir şahıs tarafından yapılan kayıplar, eylemler, bildiriler, iddialar, zararlar, giderler veya yükümlülükler bakımından getirilen her türlü hak talebi karşısında Paykasat.com’u zararsız tutacağını kabul eder.
Genel Koşullar

13.1 Paykasat.com gerek gördüğü takdirde koşullarında, üyelik bilgileri kaydetme durumunda veya kullanımında değişiklikler yapabilir. Kullanıcı bu değişikler sonucunda hesabını en az 40 gün boyunca açık tutmak ve kullanmak durumundadır. Üyeler yapılan değişikleri kabul ettiğini bilir ve taahhüt eder.

13.2 Paykasat.com dilediği zaman sitede sunulan hizmetleri ve işbu sözleşme şartlarını kısmen veya tamamen değiştirebilir.

13.3 Paykasat.com, Paykasa adı altında bulunan araçların değiştirme hakkını saklı tutar. Paykasat.com, güvenlik veya başka bir kontrol dışında bulunan sebep ile üyeliklerde yapılacak değişikler hakkında bilgilendirecektir.

Üye istediği zaman bu sözleşmeyi ve Paykasat.com servisini kullanmayı [email protected] adresine e-mail atarak sonlandırabilir.

13.5 Paykasat.com bu sözleşmeyi üyeyi 30 gün önce bilgilendirerek sonlandırabilir. Ayrıca Paykasat.com daha kısa zamanda veya acil bir durumda bu sözleşmeyi sonladırabilir:
Kullanıcı Sözleşmeyi ihlal etmesi durumunda,
Paykasat.com’u dolandırma/yanlış kullanması durumunda,
Üye iflas ettiği veya herhangi bir mahkeme kararı ile üyenin iflas ettiğini belirtmesi durumunda,
Paykasat.com üstüne eklenen miktarı kaydedebilmek için reddederse,
Kullanıcı ve/ veya Ödeme Sağlayıcı koruması gerekmesi durumlarında.

13.6 Paykasat.com, tüm işlemleri zamanında gerçekleştirmek için yeterli çabayı gösterecektir. Ancak bankacılık sistemi, posta hizmeti ve diğer tüm dış etkenler işlemlerin zamanı ile ilgili olduğundan olası problemler Paykasat.com’un kontrolü dışındadır. Bu gibi durumlarda Paykasat.com işlemi tamamlamak için yaşanan gecikmeden kaynaklanan zararlardan sorumlu değildir.

13.7 Bütün web sitelerinin tasarımları, metin grafikleri ve onların düzenleme ve tüm fikri mülkiyet hakları Paykasat.com’a aittir. Paykasat.com sitesinde bulunan materyalin yazılı izin almadan, üretilmesi, modifikasyon, dağıtım, yayınlanması kesinlikle yasaktır.

13.8 Aksi Paykasat.com tarafından yazılı olarak kabul edilmedikçe, Paykasat.com tarafından hiçbir eylem, ihmal ya da gecikme bu anlaşma kapsamında Paykasat.com’un haklarına feragat etmeyecektir.

13.9 Bu sözleşme Paykasat.com ile ilgili olup Paykasat.com ve üye arasında belgelere dayanarak yapılmıştır.

13.10 Bu Sözleşmede bulunan maddelerden herhangi biri iptal edilirse, diğer maddeler yasaların izin verdiği ölçüde geçerliliğini korumaya devam eder.

13.11 İşbu Kullanıcı Sözleşmesinin uygulanmasında, yorumlanmasında ve hükümleri dahilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde uygulanacaktır. İşbu kullanıcı Sözleşmesinden doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın halinde, İngiltere Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Bu sözleşme üye ve Paykasat.com arasında yapılmış olup İngiltere İletişim Yasasındaki (1999) hükümlerin dışındadır.

Bu Sözleşme Paykasa adresine üye olduğunuz tarih itibari ile geçerlidir.